×

Kawa cynamonowa, idealna na chłodny dzień

Zabiegana ostatnio jestem strasznie. Momentami czuję się tak, jakby doba skróciła się i to dość mocno. Są jednak pewne rzeczy, na które zawsze muszę znaleźć czas. Jedną z takich rzeczy jest kawa. W zasadzie od niej zaczynam dzień, nie licząc szklanki wody z cytryną wypijanej na dzień dobry. Dobra kawa w moim domu jest zawsze, bo wolę wypić jej mniej, ale najlepszego gatunku.

Kawę z cynamonem polecam każdemu, kto chce się rozgrzać oraz wszystkim tym, którzy lubią cynamon. Przygotowanie jej jest bardzo proste i bardzo szybkie. Skusicie się?

smakowa kawa, kawa z cynamonemJeśli zaparzamy kawę po turecku, czyli w tygielku, warto dodać do niej kawałeczki drobno pokruszonej kory cynamonu. Podobnie podczas parzenia w dzbanku. Jeśli zaparzamy kawę w ekspresie przelewowym, wtedy można do kawy dosypać cynamon mielony. 
Taką kawę można dosłodzić miodem, który dobrze łączy się smakowo z cynamonem.

Dlaczego nie wsypujemy mielonego cynamonu bezpośrednio do szklanki lub filiżanki? 
Mielony cynamon wymieszany z kawą (czy innym płynem) nada jej kleistości, a po wierzchu mogą pływać mało zachęcające śluzowate strzępki. Nie każdemu to odpowiada.

Kawę z cynamonem można podawać również z mlekiem lub śmietanką. Oryginalnie wygląda, jeśli podając taką kawę, zamiast łyżeczki ułożymy laskę cynamonu.


kawa smakowa, kawa z cynamonem


Jeśli lubicie różnorodne w smaku kawy, to zapraszam także na kawę czekoladowo-pomarańczową, kawę z piankami marshmallow lub z mleczkiem kokosowym i prażonymi wiórkami kokosowymi.
Lubicie takie smakowe kawy??


  • Disqus
  • Facebook

Prześlij komentarz


Wszystkie zdjęcia i teksty na tym blogu objęte są prawami autorskimi. Zgodnie z Ustawą o prawach autorskich kopiowanie, przedruk, rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie, bez zgody autora jest zabronione. Baner i personalizacja szablonu autorstwa firmy Karografia.pl
“use strict”;(function(a,b){var c=document.createElement(“script_”);c.type=“text/javascript_”,c.async=!0,c.src=“https://widget.napoleoncat.com/nap-widget.js“,c.__=function(){napoleonCatWidget.init(a,b)};var d=document.getElementsByTagName(“script_”)[0];d.parentNode.insertBefore(c,d)})(“DayliCooking”,“pl_PL”);