Czekoladowa kawa z piankami marshmallow

Pogoda nie jest dla nas łaskawa. Ani to zima, ani jesień. Nie wiadomo właściwie co. Przez te wahania pogody skacze również ciśnienie, jesteśmy ospali, zniechęceni i ziewamy ciągle. Częściej też sięgamy po kawę, która z założenia ma dać kopa energetycznego, ale tak naprawdę to tylko siła naszej autosugestii. Ciśnienie podniesie nam tylko wtedy, kiedy pita jest z umiarem, w przeciwnym razie organizm zaczyna się uodparniać. Tak już jednak z przyzwyczajeniami jest, że większości z nas kawa do życia jest niezbędna ;)
Moi znajomi wiedzą, że należę własnie do tych kawoszy, którzy muszą zacząć dzień od kawy, a potem to już z górki. Dzisiaj mam dla Was kawę z dodatkiem mleka, czekolady i pianek marshmallow. Spróbujcie jej, jeśli nie piliście.kawa z pianką, kawa z czekoladą
Składniki na 1 porcję:
kawa (tyle ile zawsze używamy)
1/2 szklanki wody
1/2 szklanki mleka
3 kostki gorzkiej czekolady
kilka pianek marshmallow

Mleko podgrzać dość mocno, ale nie gotować. Zdjąć z ognia, dodać czekoladę i wymieszać do rozpuszczenia. Kawę zaparzyć (najlepiej w ekspresie lub przecedzić, żeby nie miała fusów; można ewentualnie użyć rozpuszczalnej) i połączyć z mlekiem czekoladowym. Przelać do większego kubka lub szklanki, na wierzchu ułożyć dowolną ilość pianek.
Pianki pod wpływem gorącej kawy zaczną się delikatnie rozpuszczać. Aby osiągnąć najciekawszy efekt smakowy należy użyć właśnie gorzkiej czekolady, gdyż pianki są bardzo słodkie.


kawa z pianką, kawa z czekoladąOprócz kawy zostawiam Wam coś wesołego :) na poprawę nastrojów ;) Włączcie głośniki i uśmiechnijcie się :)
, , , ,

Podobne wpisy

0 komentarze

460 Obserwujących
Zainspiruj się!
2700 Fanów na FB
Bądź jednym z nich!
1000 i 1 Przepisów...
... czeka na swoją kolej.

Popularne Posty

Współpracuję i polecam

Banery

Przepisy na każdą okazję - Katalog Smaków
myTaste.pl

Archiwum