Obserwuj bloga przez email

Skuteczna dieta - jak odchudzać się zdrowo?


Dieta – słowo, które kojarzy się z wyrzeczeniami, listkami sałaty czy też piciem ziółek. Myślę, że nie tylko ja łapię się na tym stereotypowym myśleniu. I tak naprawdę nie wiem z czego to wynika. Może z tego, że naoglądałam się i nasłuchałam już w swoim życiu utyskiwań znajomych na wagę, wygląd i uciążliwości diety? Ja chyba jednak nigdy nie czułam na sobie presji idealnego ciała. Hmmm… A może powinnam? Przecież do wyglądu super modelki to mi tak daleko jak w Himalaje. No dobrze, ale czy wygląd jest tym, co powinno nas mobilizować do czegokolwiek?

skuteczna dieta, szybka dieta, dieta online, dobra dieta, Michał Wrzosek

Nigdy nie byłam dostatecznie zmotywowana do przestrzegania ścisłej diety. Zawsze, ilekroć trafiała do mnie kolejna szybka i skuteczna dieta odchudzająca, to ogarniało mnie już na początku zwątpienie w jej sens. Wytrzymam? Nie wytrzymam? Kończyło się na postanowieniach, że od poniedziałku, od pierwszego, po wakacjach… No i tyle widzieli moje postanowienia.

skuteczna dieta, szybka dieta, dieta online, dobra dieta, Michał Wrzosek


Dlaczego tak bardzo boimy się diet? Czy na pewno wynika to z obawy, że oznacza same uciążliwe wyrzeczenia?

Dieta to sposób odżywiania się. Może być racjonalnie zbilansowana, a może być po prostu byle jaka, „śmieciowa”. Nie da się przez miesiąc jeść tego, co wynika z ustalonego harmonogramu, a potem błyskawicznie powracać do starych nawyków. Taka dieta nie ma po prostu sensu, bo nawet jeśli uda się zrzucić kilka kilogramów, to potem szybko one wracają, często w ilości jeszcze większej. Najbardziej skuteczna dieta nie będzie oznaczała myśli natrętnie krążących wokół jedzenia. To będzie sposób odżywiania, który zapewni wystarczającą ilość energii i właściwie dobranych składników odżywczych, a w takim przypadku nie grozi nam ciągłe bycie głodnym. Jeśli zależy nam na szybkim odchudzaniu, ale zdrowym, to warto podeprzeć się ćwiczeniami. To one pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, a także zadbać o zdrowy wygląd ciała i skóry. Szybkie odchudzanie niestety nie wpływa dobrze na odpowiednie napięcie skóry, która może zacząć wiotczeć.

skuteczna dieta, szybka dieta, dieta online, dobra dieta, Michał Wrzosek


No dobrze, ale jak się do tego zabrać?

Jeśli zależy nam na jednorazowym zrzuceniu kilku kilogramów, jeśli nasza nadwaga jest naprawdę niewielka, to wystarczy wyeliminować (lub przynajmniej ograniczyć) słodycze, niezdrowe przekąski i tłuste potrawy. Jeśli jednak mamy trochę więcej niż tylko kilka kilogramów do zgubienia, to warto już zwrócić się o poradę do specjalisty. W dzisiejszych czasach to już nie jest fanaberia, ale zdroworozsądkowe podejście do własnego organizmu. Skoro tak chętnie chodzimy do fryzjera czy kosmetyczki, to dlaczego własne zdrowie traktujemy po macoszemu?

skuteczna dieta, szybka dieta, dieta online, dobra dieta, Michał Wrzosek


Jak znaleźć specjalistę, który właściwie dobierze dietę?

W internecie znajdziemy wiele osób, które oferują podobne usługi. Niestety nie każda z nich ma fachową wiedzę i wystarczające doświadczenie. Nie warto sugerować się kolorowymi reklamami, które obiecują cuda. Zamiast tego warto skupić się na tym, jakie wykształcenie i osiągnięcia ma dana osoba. Szukając kogoś takiego zwróćcie uwagę na dietetyka sportowego Michała Wrzoska, który jest także trenerem personalnym. 
Jego doświadczenie jest naprawdę imponujące i poparte odpowiednim wykształceniem. Z pomocą takiej osoby można całkowicie odmienić nie tylko codzienną dietę, ale i swój styl życia. Trening i dieta, które ułożone są indywidualnie dla konkretnej osoby, na pewno przyniosą spodziewane efekty w postaci zdrowia i wymarzonej sylwetki. Na stronie Michała znaleźć można także sporo zdrowych przepisów, które na pewno niedowiarkom udowodnią, że można jeść smacznie i jednocześnie zdrowo.

Do zmian trzeba podchodzić kompleksowo, bo tylko one gwarantują sukces. Łącząc wysiłek fizyczny i skuteczną dietę z fachową pomocą i wsparciem, jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Nasze zdrowie będzie nam na pewno wdzięczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...