Obserwuj bloga przez email

Makaron z białym serem i owocami - lekkie danie na słodko

To danie kojarzy mi się z dzieciństwem i szkolną stołówką. Chyba większość z nas ma takie skojarzenia, prawda? Coś prostego i bardzo szybkiego, a przy tym pysznego. Nie znam dzieciaka, które nie lubi takiego makaronu. Można go posłodzić zwyczajnym cukrem, miodem lub dowolnym słodzikiem. Po dodaniu sezonowych owoców nabiera nowego smaku, a jeśli trafimy np. na bardzo słodkie truskawki, to można zrezygnować z dosładzania. 
Takie danie to dobry sposób na wykorzystanie pozostałego z obiadu makaronu. Tak właśnie było w moim przypadku. W lodówce leżała niewielka ilość twarogu, z którym nie bardzo było wiadomo co zrobić, a z obiadu pozostała miseczka niewykorzystanego do zupy makaronu. Zgodnie z zasadą, ze nie wyrzuca się jedzenia, połączyłam makaron z twarogiem, dorzuciłam garść owoców i wyszedł pyszny, lekki obiad. Idealny na lato.


dania z dzieciństwa, dziecięce smaki, co dla dziecka na obiad, recykling jedzeniowy, daylicooking

Składniki:
dowolny makaron
twaróg
ulubione owoce
cukier lub miód (lub dowolny słodzik)

Makaron ugotować, odcedzić i wystudzić.
Twaróg pokruszyć i wymieszać z makaronem. Podawać z dowolnymi owocami, które można rozdrobnić lub dołożyć w całości. Jeśli lubimy bardziej słodkie danie, to można dosłodzić cukrem lub miodem. Takie makaron wspaniale smakuje po schłodzeniu w lodówce.

Proporcji nie podaję celowo. Jedni lubią dużo twarogu, a mało sera. Inni odwrotnie. To samo z dosładzaniem. Szukajcie własnych proporcji, kierujcie się własnym smakiem i gustem.


recykling jedzeniowy, danie obiadowe na lato, co dla dziecka na obiad, na słodko, daylicooking


Pamiętacie ze swojego dzieciństwa makaron z serem?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...