Obserwuj bloga przez email

Dyniowa latte - Pumpkin Spice Latte

Pumpkin Spice Latte - kawa kojarząca się z jesienią. Słodka, o cudownie korzennym smaku i aromacie - warto jej przynajmniej spróbować.

Dynia zawładnęła mną ostatnio. Tegoroczna jesień upływa mi właśnie pod znakiem dyni. Pokazywałam Wam na blogu syrop dyniowy, który dodaję nie tylko do kawy, ale też do deserów czy naleśników. Dzisiaj przyszła pora na dyniową latte. Prawdziwy przysmak dla wielbicieli korzennych smaków i - oczywiście - dyni. Przepisów na syrop dyniowy i na dyniową latte jest chyba tyle, ilu wielbicieli. Kiedy już się zasmakuje, to nie chce się trzymać przepisów, lecz tworzyć coraz to nowe kombinacje smakowe. Przynajmniej ja tak mam i eksperymentuję z proporcjami i smakami. Spróbujcie i Wy, to naprawdę pyszny sposób na to, by odmienić smak kawy i szybko się rozgrzać.

kawa starbucks, dyniowa kawa, daylicooking


Przepis na dyniową latte - pumpkin spice latte

Składniki na 1 porcję:
około 150 ml mleka
4 łyżki dyniowego puree
2-4 łyżki syropu dyniowego (w zależności od smaku)
około 50 ml espresso
szczypta przyprawy korzennej lub kakao (opcjonalnie)

Na dno wysokiej szklanki lub dużego kubka wlać syrop dyniowy, a na syrop nałożyć dyniowe puree.
Zaparzyć espresso. Mleko mocno podgrzać (ale nie gotować) i spienić. Spienione mleko ostrożnie wlać do szklanki, a następnie cieniutką strużką dolać espresso. Górę można obsypać szczyptą przyprawy korzennej lub kakao.

Modyfikujcie dowolnie proporcje. Jeśli lubicie mniej słodkie kawy, wtedy można dać mniej syropu, a więcej przyprawy na górę. Jeśli wolicie jednak słodsze smaki, wtedy wlejcie więcej syropu.

Taką kawę można przed wypiciem wymieszać, a le można również przy pomocy rurki pić bez wymieszania, smakując kolejno warstwy.

kawa jak w starbucks, dyniowa kawa, daylicooking


Jak zrobić samodzielnie syrop dyniowy?

Nie masz syropu dyniowego? Możesz zrobić go samodzielnie, podobnie jak puree dyniowe z ekspresowo upieczonej dyni. Spróbuj, to proste i na pewno znacznie tańsze (i zdrowsze) niż kupować taki syrop w sklepie. To także doskonały pomysł na jadalny prezent dla kogoś bliskiego.

pumpkin spice


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...