Obserwuj bloga przez email

Owocowa sałatka ze świeżym ananasem, bananem, brzoskwinią i żurawiną

Owocowe sałatki mają to do siebie, że smakują zawsze, a jednocześnie za każdym razem mogą się czymś różnić. Podczas upałów, dobrze schłodzone, stają się prawdziwym przysmakiem. Mogą być nie tylko deserem, ale także drugim śniadaniem. Dorzućcie trochę dobrych lodów i wspaniały deser gotowy w mig. Lubię przygotować taką sałatkę z rana w większej ilości, a potem schować do lodówki. Jest wtedy pod ręką, kiedy przyjdzie ochota coś przegryźć.
Owocowych sałatek raczej nie dosładza się. Chyba, że składają się z wyjątkowo kwaśnych owoców.
Jeszcze niedawno nie należałam do wielbicielki ani owoców, ani tym bardziej sałatek z nich. Od pewnego czasu - co mnie samą dziwi - wolę je niż słodycze. Zapraszam na sałatkę, która z pewnością osłodzi Wam cały dzień.

co zrobić ze świeżym ananasem, jak obrać świeżego ananasa, sałatka owocowa, drugie śniadanie, na słodko, daylicooking, żurawina, brzoskwinie, Małgorzata Kijowska
Składniki:
1 świeży ananas
4 świeże brzoskwinie
3 banany
1 limonka
1/2-1/3 szklanki suszonej żurawiny
opcjonalnie: miód do smaku


Jak przygotować świeżego ananasa?
Położyć go na desce, "na boku". Odciąć oba końce: część z liśćmi i część dolną. Ananasa "postawić" na desce i ścinać boki dookoła. Należy usunąć całą twardą skórę i wszystkie "oczka". Kiedy cały ananas będzie już obkrojony, wtedy należy go przekroić wzdłuż i wyciąć środek. Tak przygotowany ananas gotowy jest do dalszej obróbki.

Przygotowanie sałatki
Ananasa pokroić w kostkę. Brzoskwinie opłukać, usunąć pestki i pokroić w podobnej wielkości kostkę. Banany obrać ze skórki i pokroić. Wszystko razem przełożyć do miski, dodać żurawinę i sok wyciśnięty z limonki. Można dosłodzić miodem, jednak nie ma takiej potrzeby, gdyż same owoce są wystarczająco słodkie.
Przed podaniem sałatkę można schłodzić w lodówce.


jak obrać świeżego ananasa, obróbka ananasa, co zrobić ze świeżym ananasem, drugie śniadanie na słodko, żurawina, brzoskwinie, daylicooking, Małgorzata Kijowska


Przepis dodaję do cyklicznej akcji "Błyskawiczne piątki". Zapraszam wszystkich do dołączenia do grupy - nie musisz być blogerem. Linki do podsumowań wszystkich dotychczasowych piątków znajdziesz w zakładce powyżej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...