Obserwuj bloga przez email

Orzeźwiający napój agrestowy z nutą mięty

Jakiś czas temu odwiedziłam rodzinę: ciocię i wujka, którzy po wielu latach spędzonych w dużym mieście uciekli na wieś. Mieszkają teraz w pięknym domu otoczonym cudownym ogrodem. Dom z zewnątrz wygląda na stary, a otoczony jest taką ilością zieleni, że wygląda, jakby to wszystko powstało wiele lat temu. Tak jednak nie jest. Ciocia z wujkiem mieszkają tam od niedawna (w każdym razie nie tyle, ile sugeruje otoczenie), a efekt zawdzięczają swojej ciężkiej pracy. 
Dom, jak wspomniałam, otoczony jest zielenią: drzewa, krzewy, zioła... Wszystko bujne, zadomowione i zaglądające do okien i na taras. Miejsce wręcz magiczne, bo z jednej strony blisko dużego miasta, a z drugiej strony z boku, w ciszy, z dala od zgiełku. Tam naprawdę czas płynie inaczej, wolniej. Siedzisz w ogrodzie i zapominasz o codzienności. 
Zaglądając ostatnio do ich ogródka podkradłam troszkę warzyw, czerwonego agrestu i mięty. Nie da się z niczym porównać takich swojskich, z własnego ogrodu, a nie ze sklepu. Zupełnie inny smak i zapach. Z agrestu i mięty przygotowałam napój. Sprawdził się idealnie podczas upalnego dnia. Będę musiała poczęstować nim ciocię Barbarę i wujka Wojciecha  😊Pozdrawiam Was, kochani 😊

kompot z agrestu, kompot agrestowy, napój chłodzący, daylicooking, Małgorzata KijowskaSkładniki:
1 szklanka czerwonego agrestu
1 litr wody
6-8 łyżek cukru
3 średnie gałązki mięty

Agrest opłukać, usunąć końcówki. Przełożyć do garnka, zalać wodą i wsypać cukier. Gotować na niewielkim ogniu przez około 10-15 minut. W połowie gotowania dołożyć pogniecioną w dłoniach miętę. Po ugotowaniu wystudzić. 
Taki napój można podawać ciepły lub mocno schłodzony z kostkami lodu. Jest idealny na letnie upały. Ilość cukru można dowolnie modyfikować w zależności od smaku.


kompot z agrestu, kompot agrestowy, napój z miętą, daylicooking, Małgorzata Kijowska

agrestowy kompot, z agrestu, orzeźwiający napój, chłodzący, na lato, daylicooking, Małgorzata KijowskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...