Obserwuj bloga przez email

Krój gotuj WOW - komiks - książka kucharska

Wydawnictwo Insignis znane jest z ciekawych książek kulinarnych. Seria publikacji Jamie Olivera zachwyca jakością, pomijając zawartość, oczywiście. Mam ich kilka, wraz z ciekawą serią Jamie Oliver's Food Tube. Bez wątpienia są to perełki.
Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją skromną opinią na temat książki "Krój gotuj WOW". Publikacja oryginalna ze względu na formę czyli komiks. Prosta kreska, oszczędność słów, duży format - to główne cechy książki.
Byłam jej bardzo ciekawa, zastanawiałam się czy taki sposób nauki gotowania sprawdzi się. Temat to kuchnia włoska, ruszyłam zatem razem z książką do mojej kuchni. Postanowiłam z jej pomocą przygotować na początek jedno z dań. Jak wyszło? sprawnie i smacznie. Niedługo pokażę je na blogu.


Moje wrażenia

Książka jest spora, co może nieco utrudniać pracę, gdyż nie każdy ma w kuchni na tyle dużo miejsca, aby leżała swobodnie bez obaw o zabrudzenie podczas gotowania. Sporym plusem jest sztywna, choć elastyczna okładka i niewielka waga. Książka może stać podparta bez obaw, że zsunie się i, spadając, narobi bałaganu. 
Książka jest szyta, a nie klejona. To daje pewność, że po kilku użyciach (a wiadomo, że książki kucharskie używane są dość intensywnie), nie pozostanie nam ładna okładka i garść kartek. Można ją składać zawijając jedną część okładki pod drugą - sprawdziłam, nic złego nie stanie się z książką.

Proste rysunki i krótkie opisy sprawiają, że otrzymujemy zwięzłą instrukcję, jak wykonać potrawę. Niektórzy nie lubią pięknych zdjęć z wystylizowanymi potrawami, gdyż obawiają się, że przygotowanie takiego cuda przerośnie ich umiejętności. Z tego powodu w niektórych domach stoją na półkach piękne książki, do których rzadko kiedy zagląda się. O przygotowywaniu czegokolwiek nie wspomnę.
Dla kogo jest ta książka?

Jeśli chcesz poznać kuchnię włoską, sięgnij po nią.

Jeśli chcesz zachęcić kogoś do samodzielnego gotowania, podaruj mu ją.
Jeśli w kuchni nie czujesz się pewnie, a piękne zdjęcia w książkach z przepisami onieśmielają Cię - spróbuj zaprzyjaźnić się z tą książką. 
Jeśli cenisz zwięzłość, krótkie opisy i proste instrukcje, to coś w sam raz dla Ciebie.
Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla wielbiciela kuchni, to jest własnie to.

Książkę wydało Wydawnictwo Insignis, a można ją kupić w dobrych księgarniach. Kosztuje niecałe 50 zł., i gwarantuję, że to będą dobrze wydane pieniądze na coś, co jest warte swojej ceny.


Jeśli chcielibyście sami sprawdzić, czy moja opinia jest trafna, to zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, który pojawi się za kilka dni. Nagrodą będzie własnie ta książka :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...