Obserwuj bloga przez email

Imieniny u cioci - podsumowanie akcji na Durszlaku

O północy zakończyła się moja akcja kulinarna Imieniny u cioci zorganizowana na Durszlak.pl. Wzięło w niej udział 84 osoby, które dodały 187 wpisów.

Moim zamysłem było zebranie przepisów na typowo imieninowe potrawy z uwzględnieniem seniorów rodu. Zależało mi na potrawach bardzo tradycyjnych typu bigos, flaczki czy sałatki jarzynowe. Być może opis akcji był mało precyzyjny, ale bardzo dużo przepisów musiałam odrzucić, a część z dodanych też wywołuje u mnie mieszane uczucia, gdyż mało mają wspólnego z klasycznymi imprezami imieninowymi z udziałem babci czy cioci.

Niemniej jednak zebrało się sporo fajnych propozycji, które na pewno wykorzystam w swojej kuchni.
Specjalne podziękowania dla uczestników akcji przesyłających tradycyjne potraw, serwowane podczas takich imprez od wielu lat w naszych polskich domach.


A oto lista proponowanych potraw:
Była to moja pierwsza durszlakowa akcja, ale na pewno nie ostatnia. Na kolejną zaproszę Was już niebawem i liczę na równie spora frekwencję.
Życzę smacznego podczas wypróbowywania zaprezentowanych przepisów 😊

8 komentarzy:

 1. Ileż dobroci :) Co jakiś czas będę wpadać i czytać. Strasznie dużo tych przepisów. :) A nuż znajdę coś dla siebie, z tego co widzę już znalazłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A się ciocia na...... tyle pyszności :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Małgosiu, gratuluję pierwszej akcji. Mimo pewnych uchybień, o których napisałaś - zebrałaś pokaźną i ciekawą kolekcję na " Imieniny u cioci ". Było mi bardzo miło uczestniczyć w Twojej akcji i życzę powodzenia przy kolejnych.
  Pozdrawiam. Danusia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danusiu, dziękuję za Twój udział :)
   ilość wpisów zaskoczyła mnie pozytywnie, ale żałuję że niektóre musiałam odrzucić :(

   Usuń
 4. Ale dużo cudownych przepisów. Może kiedyś mi się uda wziąć udział w takiej akcji. Oczywiście w Twojej :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...