Obserwuj bloga przez email

Iga

Ma 18 lat, przepiękny uśmiech na buzi otoczonej burzą włosów. Jest wspaniałą młoda kobietą, ciekawą świata. Kilka lat temu odkryła pasję fotografowania i bardzo szybko jej zdjęcia stały się na tyle profesjonalne, że lokalne media zaczęły je publikować. Nie zmanierowało jej to jednak. Nadal jest taka sama, lubiana i szanowana.
Kilka tygodni temu zachorowała bardzo poważnie i teraz potrzebuje naszej pomocy. Bez niej nie poradzi sobie niestety.Pod koniec października zdiagnozowano u niej glejaka – nowotwór pnia mózgu.
Jak się z nim walczy?
Problem polega na tym, że w Polsce się z nim NIE WALCZY, tylko poddaje się chorych chemio i radioterapii, które i tak sobie z nim nie radzą, jeżeli nie można do tego guza dotrzeć.
Tak jest w przypadku Igi.
Ze względu na umiejscowienie guza nie można go zoperować ani poddać radioterapii. Chemioterapia została przez onkologa zdefiniowana jako nieskuteczna, gdyż przy glejaku, zlikwiduje ona tylko część komórek nowotworowych, pozostałe zaś jeszcze bardziej się uzłośliwią.
Czy jest jakaś alternatywa? Jest!!!
Prof. Vogel w Berlinie od lat walczy z sukcesami z glejakiem podając chorym preparat LAIF 612.
Koszt takiej kuracji to około 2 tysiące złotych miesięcznie. Niestety nasz NFZ nie refunduje tej kuracji, tak ja nie refunduje kuracji lekami będącymi w fazie badań klinicznych.
Jeżeli chcecie i możecie pomóc Idze to z góry DZIĘKUJEMY w imieniu jej i jej rodziców.
Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna
GBS w Gorzowie Wlkp.
Wpłaty z Polski:
57 8363 0004 0027 5394 2000 0005 z dopiskiem dla Igi Andres
Wpłaty z kont zagranicznych:
PL 57 8363 0004 0027 5394 2000 0005 GBWCPLPP   z dopiskiem Dla Igi    Andres
MOŻEMY TEŻ PRZY ROZLICZENIU PRZEKAZAĆ SYMBOLICZNY 1% DLA IGI :
KRS 0000 29085 cel szczególny: dla Igi AndresProszę każdego, kto chce i może pomóc. Liczy się każda złotówka. Walczymy o życie młodej dziewczyny.18. grudnia 2012 r.

W dniu dzisiejszym odeszła od nas....nie udało się....
[*]

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...