×

Marmurkowe lody truskawkowe z mlekiem kokosowym

Na pożegnanie truskawek przygotowałam kolejne domowe lody. Chyba nigdy dotąd nie miałam ich tyle w zamrażarce, co w tym roku. Czasem sama sobie się dziwię, że poprzednie lata przygotowywałam je sporadycznie, bazując głównie na kupowanych w sklepie. I znowu będę Was namawiać: nie kupujcie, róbcie sami, to proste! Jasne, wiem, są lody, dla których warto zgrzeszyć. Sama to robię ;) Kiedy jednak podczas upałów nasze myśli krążą wokół czegoś zimnego, warto mieć w zamrażarce własnoręcznie zrobione domowe lody. I nie dam sobie wmówić, że ktoś nie umie, że to trudne, że brak czasu. To wymówki. Domowe pyszne lody to chwila w kuchni, a potem tylko czas na zamrożenie :)
Dzisiaj lody na bazie mleczka kokosowego. Poprzednio robiłam je z naturalnego jogurtu z dodatkiem wanilii, też były pyszne :)

domowe lody truskawkowe, lody z mleka kokosowego, deser lodowy, daylicooking, Małgorzata Kijowska


Składniki:
200 ml mleka kokosowego
1 łyżeczka cukru
truskawki

Mleko kokosowe wymieszać z cukrem - powinien się w nim dobrze rozpuścić. Truskawki dobrze wypłukać, osuszyć, usunąć szypułki. Pognieść lekko widelcem, wlać mleko kokosowe z cukrem i bardzo delikatnie wymieszać. Nie powinno się zbyt dobrze połączyć, wtedy uzyskamy ciekawą strukturę. Przelać do pojemnika lub małych foremek do lodów na patyku. Zamrozić.


domowe lody, lody z mlekiem kokosowym, lody z mleka kokosowego, truskawkowe, daylicooking, Małgorzata Kijowska


Sami widzicie, że zajmuje to naprawdę niewiele czasu. Smak jednak jest niepowtarzalny. Można eksperymentować z różnymi owocami i dodatkami. Tylko od nas, naszego smaku i wyobraźni, zależy jak bardzo urozmaicone będą nasze domowe lody.

domowe lody, lody truskawkowe, domowe lody z truskawkami, deser, daylicooking, Małgorzata Kijowska


Jeśli jednak wolisz bardziej tradycyjne lody truskawkowe, to spróbuj tych:

lody z truskawkami, deser na lato, daylicooking, Małgorzata Kijowska  • Disqus
  • Facebook

Prześlij komentarz


Wszystkie zdjęcia i teksty na tym blogu objęte są prawami autorskimi. Zgodnie z Ustawą o prawach autorskich kopiowanie, przedruk, rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie, bez zgody autora jest zabronione. Baner i personalizacja szablonu autorstwa firmy Karografia.pl
“use strict”;(function(a,b){var c=document.createElement(“script_”);c.type=“text/javascript_”,c.async=!0,c.src=“https://widget.napoleoncat.com/nap-widget.js“,c.__=function(){napoleonCatWidget.init(a,b)};var d=document.getElementsByTagName(“script_”)[0];d.parentNode.insertBefore(c,d)})(“DayliCooking”,“pl_PL”);