×

Orzeźwiający napój agrestowy z nutą mięty

Jakiś czas temu odwiedziłam rodzinę: ciocię i wujka, którzy po wielu latach spędzonych w dużym mieście uciekli na wieś. Mieszkają teraz w pięknym domu otoczonym cudownym ogrodem. Dom z zewnątrz wygląda na stary, a otoczony jest taką ilością zieleni, że wygląda, jakby to wszystko powstało wiele lat temu. Tak jednak nie jest. Ciocia z wujkiem mieszkają tam od niedawna (w każdym razie nie tyle, ile sugeruje otoczenie), a efekt zawdzięczają swojej ciężkiej pracy. 
Dom, jak wspomniałam, otoczony jest zielenią: drzewa, krzewy, zioła... Wszystko bujne, zadomowione i zaglądające do okien i na taras. Miejsce wręcz magiczne, bo z jednej strony blisko dużego miasta, a z drugiej strony z boku, w ciszy, z dala od zgiełku. Tam naprawdę czas płynie inaczej, wolniej. Siedzisz w ogrodzie i zapominasz o codzienności. 
Zaglądając ostatnio do ich ogródka podkradłam troszkę warzyw, czerwonego agrestu i mięty. Nie da się z niczym porównać takich swojskich, z własnego ogrodu, a nie ze sklepu. Zupełnie inny smak i zapach. Z agrestu i mięty przygotowałam napój. Sprawdził się idealnie podczas upalnego dnia. Będę musiała poczęstować nim ciocię Barbarę i wujka Wojciecha :) Pozdrawiam Was, kochani :)

kompot z agrestu, kompot agrestowy, napój chłodzący, daylicooking, Małgorzata Kijowska


Składniki:
1 szklanka czerwonego agrestu
1 litr wody
6-8 łyżek cukru
3 średnie gałązki mięty

Agrest opłukać, usunąć końcówki. Przełożyć do garnka, zalać wodą i wsypać cukier. Gotować na niewielkim ogniu przez około 10-15 minut. W połowie gotowania dołożyć pogniecioną w dłoniach miętę. Po ugotowaniu wystudzić. 
Taki napój można podawać ciepły lub mocno schłodzony z kostkami lodu. Jest idealny na letnie upały. Ilość cukru można dowolnie modyfikować w zależności od smaku.


kompot z agrestu, kompot agrestowy, napój z miętą, daylicooking, Małgorzata Kijowska

agrestowy kompot, z agrestu, orzeźwiający napój, chłodzący, na lato, daylicooking, Małgorzata Kijowska  • Disqus
  • Facebook

Prześlij komentarz


Wszystkie zdjęcia i teksty na tym blogu objęte są prawami autorskimi. Zgodnie z Ustawą o prawach autorskich kopiowanie, przedruk, rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie, bez zgody autora jest zabronione. Baner i personalizacja szablonu autorstwa firmy Karografia.pl
“use strict”;(function(a,b){var c=document.createElement(“script_”);c.type=“text/javascript_”,c.async=!0,c.src=“https://widget.napoleoncat.com/nap-widget.js“,c.__=function(){napoleonCatWidget.init(a,b)};var d=document.getElementsByTagName(“script_”)[0];d.parentNode.insertBefore(c,d)})(“DayliCooking”,“pl_PL”);