×

Masz babo placek, bo nie dla psa kiełbasa

Wiem, że bardzo lubicie czytać wpisy luźniejsze, więc dzisiaj mam dla Was opowieść. Okazją stało się blogowe wyzwanie rzucone przez Ewę z bloga Jedz z apetytem. Zasady wspólnego blogowania możecie znaleźć u Ewy, zerknijcie co wymyśliła :) Ja wybrałam dwa tematy, które połączyłam w jednej opowieści. Moi znajomi na pewno znają ją, myślę, ze i Wy uśmiechniecie się czytając :)


Masz babo placek (ciasta nie będzie)

W moim domu rodzinnym często piekło się ciasta, a już obowiązkowo musiało być na weekend. Był sobotni wieczór, w całym domu unosił się przecudny zapach sernika. Razem z siostrami zaglądałyśmy mniej lub bardziej namacalnie, kiedy wystygnie i kiedy wreszcie będzie można spałaszować. Niestety, trzeba było czekać do niedzieli. Sernik samotnie, na kuchennym blacie, musiał też zaczekać.

Niedzielny poranek. Wszyscy wygrzebują się z łóżek zdziwieni, że pies nie szaleje od rana, jak to miał w zwyczaju. Mieliśmy wtedy suczkę Norę, młodego owczarka niemieckiego. Stwierdzenie, ze była szalona nie odda w pełni jej temperamentu. Codziennie, skoro świt wszczynała alarm. Czasem o 6.00, czasem wcześniej. Nauczyłam się nawet błyskawicznie (na wpół śpiąc) ubierać dres na piżamę, żeby jak najszybciej wyprowadzić Norę na poranny spacer. W przypadku opóźnień nasza panna szczekała i skakała do klamek. Tym bardziej poranek tej niedzieli wydawał się dziwny: pies nie szalał.

Nie dla pasa kiełbasa

Nora leżała w przedpokoju. Na boku, z wzdętym brzuchem, ciężko dysząc. Mój tata prawie wpadł w panikę, a my za nim. Pies jest chory! nikt nie miał wątpliwości. Trzeba było szybko ubierać się i jechać do lecznicy. W domu zapanowała panika.
Kiedy weszliśmy do kuchni, wszystko stało się jasne: pies zjadł prawie cały sernik! Pozostały tylko wąskie paski przy brzegach blaszki. Widok mało zachęcający i szokujący jednocześnie. To był sernik z półtora kilograma twarogu!
Nora, na szczęście, szybko doszła do siebie. I równie szybko próbowała kolejnych, podobnych akcji. A my do dzisiaj, choć minęło już pewnie ze 30 lat, wspominamy to z uśmiechem :)
Nie dla psa kiełbasa, lecz sernik ;)
Zachęcam Was do wzięcia udziału w wyzwaniu Ewy 
#wspolneblogowaniezapetytem
  • Disqus
  • Facebook

Prześlij komentarz


Wszystkie zdjęcia i teksty na tym blogu objęte są prawami autorskimi. Zgodnie z Ustawą o prawach autorskich kopiowanie, przedruk, rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie, bez zgody autora jest zabronione. Baner i personalizacja szablonu autorstwa firmy Karografia.pl
“use strict”;(function(a,b){var c=document.createElement(“script_”);c.type=“text/javascript_”,c.async=!0,c.src=“https://widget.napoleoncat.com/nap-widget.js“,c.__=function(){napoleonCatWidget.init(a,b)};var d=document.getElementsByTagName(“script_”)[0];d.parentNode.insertBefore(c,d)})(“DayliCooking”,“pl_PL”);